تور ویتنام نوروز 97 (برگزار شده)

حمل و نقل

قطری

جزئیات تور

 • قیمت: 8/150/000 تومان
 • مدت: 9 روز
 • تاریخ اولین برگزاری: 1396-12-28
 • تاریخ آخرین برگزاری: 1397-01-02
 • خدمات تور: بلیط رفت و برگشت،هتل+صبحانه،8 شب اقامت،4 وعده ناهار،لیدر فارسی زبان
  برنامه گشت ها :
  هانوي : موزه و مقبره هوشي مين ، پاگوداي تك ستوني ، كاخ رياست جمهوري ، موزه تاريخ ادبيات (اولين دانشگاه ويتنام) موزه نژاد شناسي ، درياچه هوان كيم ، معبد ان گوك
  سون ، محله قديم هانوي ، پاگوداي ترن كوك ، نمايش سنتي عروسكها در آب ، هالونگ بي ، كشتي سواري
  كليساي جامع نوتردام ، اداره پست ، موزه جنگ ،محله چيني ها ، بازار بين تاي ، برج ساعت،پاگوداي تين ها

لیست هتل‌ها و تعرفه قیمت

نام هتل خدمات هتل قیمت دو تخته قیمت یک تخته کودک با تخت کوکودک بدون تخت توضیحات
هانوی: Lacasa
هوشی مین: Liberti Central
BB 8/150/000 9/650/000 9/650/000 5/550/000 ---
هانوی: Melia
هوشی مین: Majestic
BB 9/050/000 11/150/000 6/850/000 5/850/000 ---

توضيحات :
-1 نرخ كودك زير 2 سال 700.000 تومان مي باشد .
-2 پرداخت 50 % از مبلغ كل تور در زمان ثبت نام الزامي مي باشد .
-3 مسئوليت كنترل پاسپورت به عهده ي آژانس ثبت نام كننده و مسافر مي باشد و دریای نور مسئوليتي را در قبال كنترل پاسپورت نخواهد داشت.
مدارك ويزا :
-1 اسكن صفحه اول پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ سفر
-2 اسكن عكس رنگي با پشت زمينه سفيد
-3 ويزا در فرودگاه هوشي مين صادر مي گردد و مبلغ 25 دلار به عهده مسافر مي باشد.

اطلاعات ضروری
اختلاف ساعت با تهران
ویتنام در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +7 واقع شده و ۲ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.
زبان رسمی
ویتنامی
واحد پول
دونگ (VND) یا دانگ
نوع برق شهری
برق شهری در ویتنام ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است. پریزها و دوشاخه‌ها از نوع A، C و ‌D هستند .
کد کشور
+۸۴
شماره‌های اضطراری
پلیس: ۱۱۳
آتش‌نشانی: ۱۱۴
فوریت‌های پزشکی: ۱۱۵
جهت رانندگی
راست
فرودگاه‌های بین‌المللی
فرودگاه بین‌المللی نوا به
وضعیت آب‌ و‌ هوا
هانوی، آب و هوای نیمه استوایی گرم و مرطوب دارد و میزان بارندگی آن زیاد است. در واقع این شهر آب و هوای معمول مناطق شمالی ویتنام را دارد و دارای ۴ فصل متمایز است. فصل تابستان از ماه مه تا آگوست ادامه دارد و ویژگی آن هوای بسیار گرم و مرطوب و بارندگی زیاد است. از سپتامبر تا اکتبر، فصل پاییز است که در این فصل از دمای هوا و میزان بارندگی کاسته می‌شود. زمستان از نوامبر تا ژانویه ادامه دارد و طبق استاندارهای ملی معمولا خشک و خنک است. این شهر معمولا ابری است و در فصل زمستان مه‌آلود است. در ماه‌های فوریه و مارس، میانگین تابش آفتاب در طول روز یک ساعت و نیم است.
میانگین بارش سالانه‌ی باران ۱۶۸۰ میلی‌متر است که بیشتر آن از ماه مه تا سپتامبر می‌بارد. به طور متوسط ۱۱۴ روز بارانی در هانوی وجود دارد. میانگین دمای سالانه در این شهر ۲۳/۶ درجه است و میزان رطوبت میانگین به ۷۹ درصد می‌رسد. بیشترین دمای ثبت شده در هانوی ۴۲ درجه در ماه مه ۱۹۲۶ و کمترین دمای ثبت شده ۲/۷ درجه در ژانویه‌ی ۱۹۵۵ است.
بهترین زمان برای سفر
ویتنام نه تنها پایتخت اداری و سیاسی ویتنام، بلکه مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است. این شهر در سال ۱۰۱۰ پایه‌گذاری شده و از آن زمان تا کنون، تاریخی پرفرازونشیب را به جای گذاشته است. همین تاریخ متلاطم، سبب ایجاد جاذبه‌های متعددی در هانوی شده است از معماری استعماری گرفته تا معابد گوناگون، موزه‌ها و جاذبه‌های فرهنگی مثل تئاتر.
همان طور که گفتیم هانوی چهار فصل متمایز دارد. اینکه کدام فصل را برای سفر انتخاب کنید، به اهداف شما از سفر بستگی دارد؛ به اینکه قصد دارید کدام جاذبه‌ها را ببینید و چه کارهایی در طول سفر انجام دهید.
اگر دنبال آب و هوای خنک‌تر هستید باید در بهار یا پاییز به هانوی سفر کنید. تابستان‌های ویتنام بسیار گرم است بنابراین گذراندن ساعات طولانی بیرون از هتل، کار سختی است. در ماه جولای، دمای هوا به بیش از ۳۷ درجه می‌رسد. ماه‌های مارس و آوریل برای سفر مناسب است و دمای هوا بین ۱۵ تا ۲۱ درجه سانتیگراد است. بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر هم می‌توانید سفر کنید. ماه سپتامبر هنوز گرم است ولی مثل ماه‌های تابستانی غیرقابل تحمل نیست. دمای هوا در این ماه حدودا ۲۶ درجه است. در ماه اکتبر، هوا سرد می‌شود و بالاترین دمای هوا در این ماه به بیشتر از ۲۵ درجه نمی‌رسد. در ماه نوامبر، دمای هوا به ندرت بالاتر از ۲۳ درجه می‌شود و میانگین دمای هوا ۱۹ درجه است.
اگر می‌خواهید از سفر در ماه‌های بارانی سال اجتناب کنید، بین ماه‌های اکتبر تا آوریل سفر کنید. باران‌های سیلابی در فصل‌های بارانی رایج است و حتی در برخی از مناطق شهر احتمال سیل وجود دارد. اجتناب کردن از سفر در فصل بارانی به خصوص زمانی که می‌خواهید برای سفرهای کوتاه روزانه از مبدا هانوی برنامه‌ریزی کنید، بسیار اهمیت دارد. چون در این فصل ممکن است مسیرهای رفت و آمد بسته باشند یا رفت و آمد در آنها به دلیل باران‌های شدید، به سختی انجام شود.
اگر دوست دارید فرهنگ‌های بومی را تجربه کنید در زمان برگزاری تت (Tet) جشن سال نوی ویتنامی به این شهر سفر کنید. این جشن در اواخر ژانویه و اوایل فوریه است. در زمان برگزاری عید تت، بیشتر مغازه‌ها بسته است بنابراین زمان مناسبی برای خرید نیست. با وجود این، در این زمان جشن‌های باشکوه در معابد و فستیوال‌های جذابی در خیابان‌ها برگزار می‌شود.
از دیگر فستیوال‌های بزرگ هانوی می‌توان به فستیوال کو لوآ (Co Loa) اشاره کرد که در اواسط پاییز برپا می‌شود و فستیوال بهاری لو مات (Le Mat) یکی دیگر از فستیوال‌های بزرگ هانوی است. به دلیل اینکه این فستیوال‌ها بر اساس تاریخ‌های تقویم قمری برگزار می‌شود، زمان دقیق برگزاری آنها از سالی به سال دیگر متفاوت است و ممکن است هفته‌ها تفاوت داشته باشد.
اگر قصد دارید در زمان عید تت به هانوی سفر کنید، همه چیز را کاملا از قبل رزرو کنید چون در این زمان هر چیزی به سرعت رزرو می‌شود. سایر فستیوال‌های سالانه‌ی هانوی به اندازه‌ی این عید در گردشگری و هتل‌های ویتنام تاثیری ندارند و آنها را می‌توانید در دقایق آخر، برنامه‌ریزی کنید.

جاذبه دیدنی هو‌‌شی‌‌مین
۱- موزه یادگار جنگ:
در این موزه، جنگ را از زاویه‌ی ویتنام ها ببینید. موزه یادگار جنگ، نشان دهنده‌ی حوادث متعددی است که در طول ۳۰ سال جنگ، بر این کشور سایه انداخته است. در این موزه از اسلحه های به کار رفته در جنگ گرفته، تا تانک ها و جنگنده های هوایی و حتی تاکتیک های به کار رفته توسط دو طرف درگیر در طول جنگ، به معرض نمایش گذاشته شده است.
شاید بازدید از این موزه و آثار جنگ چندان برایتان خوشایند نباشد، اما این موزه از بهترین جاهایی است که تصویری واقعی و بی‌طرفانه از تاریخ ویتنام به شما می‌دهد.
۲-تونل کو چی (Cu Chi):
در طول جنگ، برای در امان ماندن از تعقیب های دشمن، ارتش وییِت کونگ (Viet Cong) شبکه‌ی گسترده ای از تونل های زیرزمینی را به منظور جابجایی در شهر به کار گرفت. در آن زمان، سربازها باید توانایی حضور طولانی مدت در محیط های بسیار کوچک را می‌داشتند. شما می‌توانید از داخل این تونل ها بازدید کنید؛ اگر کلاستروفوبیا یا تنگنا‌هراسی دارید، بهتر است این گزینه را از برنامه سفرتان حذف کنید.
۳-برج بیتِکسو‌(Bitexo):
برج ۲۶۲ متری بیتکسو، بلندترین برج هو‌‌شی‌‌مین است که عرشه‌ی آن بهترین منظره شهر را مقابل چشمانتان قرار می‌دهد. این برج که دو بخش اداری و توریستی آن از هم جدا هستند، در زمان غروب و طلوع آفتاب، بهترین منظره شهر را دارد و می‌توانید از عرشه‌ی آن، نقاط مختلف شهر از جمله رودخانه‌ی سونگ سایگون را تماشا کنید.
۴-کاخ اتحاد مجدد:
نماد ملی ویتنام، کاخ اتحاد مجدد یا کاخ استقلال، در زمان جنگ، محل اقامت رییس جمهوری ویتنام جنوبی بود.پس از برخورد تانک با دروازه های این کاخ بود که جنگ پایان یافت و به این طریق، کاخ استقلال محل پایان جنگ نیز به شمار آمد. این کاخ پس از جنگ بازسازی شد. در حال حاضر تورهایی برای آشنایی توریست ها با این نماد ملی برگزار می‌شود.بازدید از این کاخ در طول سفرتان به ویتنام، به شما کمک می کند تا با جنبه های دیگری از جنگ و نحوه ی مدیریت درگیری ها در آن، آشنا شوید.

شرایط دریافت ویزای ویتنام

 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام

 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام به شرح زیر است :

اتباع ایرانی جهت ورود به کشور ویتنام به ویزا نیاز دارند

این ویزا را باید قبل از مسافرت به این کشور از طریق سفارت خانه های کشور ویتنام تهیه نمایند .

جهت دریافت ویزا ویتنام نیاز به حضور شخص متقاضی در سفارت نیست ( مصاحبه و انگشت نگاری انجام نمی شود ) و آژانس های مسافرتی و شخصی که دارای وکالت نامه باشد می تواند اقدام به دریافت ویزا ویتنام برای شخص مسافر نماید .

آدرس و تلفن و وب سایت سفارت ویتنام در تهران :

خیابان ولیعصر، خ مقدس اردبیلی، خ پسیان، خ اکبری، خ مردانی، خ اردیبهشت شرقی، پلاک ۶

تلفن :22411670

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و کشور ویتنام می توانید به وب سایت سفارت ویتنام در تهران به نشانی اینترنتی :

www.vietnamembassy-iran.org مراجعه نمائید .

02634252774 – 09357584457

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا ویتنام :

 • دو عکس رنگی، زمینه سفید، ۶٫۴
 • شناسنامه
 •  کارت ملی
 • جواز کار – روزنامه رسمی – حکم کارگزینی – گواهی اشتغال به تحصیل
 •  پرینت سه ماهه حساب
 •  رزرو بلیت ویتنام ۱۰۰٪
 • رزرو هتل در ویتنام ۱۰۰٪

نکاتی در مورد ویزا ویتنام :

دارنده ویزا توریستی ویتنام، می تواند طبق مدت رزرو هتل در ویتنام، در کشور ویتنام بماند.

سفارت ویتنام برای مسافر، درخواست دعوتنامه از ویتنام می دهد.

دعوتنامه ویتنام باید به تایید اداره مهاجرت ویتنام در هانوی – اداره مهاجرت ویتنام در هوشی مینه سیتی برسد.

ویزا توریستی از زمان ورود به ویتنام دارای اعتبار 1 ماهه می باشد .

حداقل ۳ هفته فبل از سفر به ویتنام، درخواست روادید ویتنام دهید

قیمت و هزینه دریافت ویزا ویتنام :

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام تجاری با توریستی متفاوت است.

لذا شما برای آگاهی دقیق از مبلغ ویزا و مدارک مورد نیاز ( ویزا تجاری ویتنام ) از طریق راه های ارتباطی سایت به ما در تماس باشید.

هانوی

Niechanowo
13°
light intensity shower rain
humidity: 87%
wind: 6m/s WNW
H 11 • L 10
15°
Wed
15°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
Weather from OpenWeatherMap

هوشی مین

Thanh pho Ho Chi Minh
27°
broken clouds
humidity: 88%
wind: 4m/s WSW
H 26 • L 25
28°
Wed
29°
Thu
30°
Fri
31°
Sat
Weather from OpenWeatherMap