ویتنام (آسیا)

 • پایتخت: هانوی
 • واحد پول: دانگ ویتنام
 • زبان رسمی: زبان ویتنامی
 • شهرهای مهم: هانوی + هوشی مین
 • ولتاژ: ۲۲۰ ولت / ۵۰ هرتز (Type A، Europlug، BS 1363، Schuko)
 • جمعیت: 92 میلیون نفر

 ویتنام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در امتداد دریای چین و اقیانوس آرام کشیده شده است. این کشور با کشورهای چین، لائوس و کامبوج مرزهای زمینی دارد. ویتنام بیش از هر چیز با سابقه تاریخی و پیروزی‌هایی که در مقابل استعمارگران به دست آورده است شناخته می‌شود.
میراث تاریخی همچون بناهای قدیمی با معماری‌های زیبا که به خوبی از آنها نگهداری شده از یک طرف و آثار به جای مانده از مبارزات و جنگ‌ها از طرف دیگر جاذبه‌های بسیاری را در این کشور پدید آورده است. شکل کشیده ویتنام باعث شده این کشور در عرض‌های مختلف جغرافیایی قرار بگیرد و در قسمت‌های مختلف از شمال تا جنوب آن شهرهایی با آب و هوای مختلف وجود داشته باشد.در ویتنام زندگی آرام و بی دغدغه‌ای  در جریان است. مناظر طبیعی زیبا در این کشور ساحلی که به دلیل آب و هوای متفاوت مناطق مختلفش، پوشش گیاهی متنوعی را نیز تجربه می‌کند از عوامل تاثیر گذار بر گردشگری این کشور است.
صخره‌های برآمده از دل آب در خلیج هالونگ و غروب زیبای آفتاب در این جزیره، ساحل توریستی ناترانگ و رودخانه عطرها از جادبه‌های طبیعی در این کشورند که گردشگران را به سوی خود می‌کشانند.

جغرافیا و طبیعت ویتنام

کشور ویتنام در بخش شرقی شبه جزیره اندونزی قرار گرفته است و اکثر بخش‌های آن ناهموار و دارای جنگل‌های متراکم است. ارتفاعات و جنگل‌های حاره‌ای ویتنام گونه‌های جانوری و گیاهی بسیاری را در خود جای‌داده و جزیره‌ها و سواحل این کشور در آسیای جنوب شرقی در نوع خود بی همتا هستند. رودخانه‌های پر پیچ و خم، غارهای پر رمز و راز، صخره‌هایی با ساختارهای مرموز و آبشارهایی بسیار زیبا از دیگر جاذبه‌های طبیعی این کشور سرسبز می‌باشند.آب و هوای ویتنام در بخش‌های جنوبی گرم و استوایی و در بخش‌های شمالی همراه با باران‌های موسمی است. قرار گرفتن ویتنام به صورت نواری باریک از شمال تا جنوب و همچنین داشتن ارتفاعات مختلف، سبب به وجود آمدن شرایط مختلف آب و هوایی در این کشور شده است. اما به طور کلی می‌شود این کشور را از نظر آب و هوایی به سه منطقه شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم کرد که بخش‌های شمالی تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد دارند در حالی که در بخش جنوبی هوا گرم و مرطوب بوده و اختلاف دما در تابستان و زمستان نسبت به بخش شمالی کمتر می‌باشد.

بهترین وقت سفر به ویتنام

با توجه به آب و هوای نسبتا گرم و مرطوب ویتنام در بیشتر بخش‌های مرکزی و جنوبی بهترین زمان برای سفر از نوامبر تا مارچ خواهد بود. در این ماه‌ها بخش‌های جنوبی و مرکزی هوای خشک‌تر و خنک‌تری دارد و رطوبت نیز نسبت به ماه‌های دیگر کمتر است. برای سفر به بخش‌های شمالی فقط کافی است توجه داشته باشید که ماه‌های بسیار سرد سال مناسب نیستند.

شهرها و مراکز توریستی ویتنام

 شهر هانوی پایتخت کشور ویتنام در بخش شمالی این کشور قرار دارد. این شهر در ساحل رود سرخ قرار گفته و تحت تاثیر امپراطوری‌های چین و استعمار فرانسه، تلفیقی منحصر بفرد از فرهنگ شرق و غرب را در خود جای داده است. معبد ادبیات که معبدی باستانی و نیز قدیمی‌ترین دانشگاه ویتنام در این شهر قرار گرفته. دریاچه هوان کیم و بسیاری دریاچه‌های دیگر که در این شهر قرار دارد باعث شده این شهر به شهر دریاچه‌ها شهرت پیدا کند.شهر هوشی مین بزرگترین شهر ویتنام است که در بخش ویتنام جنوبی و در کنار رودخانه سایگون قرار دارد. این شهر با وجود آب و هوای گرم و مرطوبش به خاطر داشتن موزه‌ها و بناهای تاریخی بسیار گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.شهر هالونگ با سواحل بسیار زیبا و رویایی، جزایر مرجانی و غارهای حیرت‌انگیز نزدیکترین مقصد گردشگران به پایتخت ویتنام است. تفریحات ساحلی این شهر بخش عمده‌ای از گردشگران ورودی را به خود جذب می‌کند. همینطور جزیره‌های صخره‌ای در خلیج این شهر و تماشای ماهیگیری ساکنین به شیوه‌ای ساده و قدیمی در آب‌های آرام این خلیج بر زیبایی‌های این شهر می‌افزاید. گشت و گذار در بازار محلی شهر و نوشیدنی‌های مردم هالونگ که اکثرا دمنوش‌ها و گیاهان دارویی هستند نیز در این شهر بسیار شهرت دارند.شهرهای دالات و دانانگ از دیگر شهرهای دیدنی کشور ویتنام میباشند.

نقشه گوگل

 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام

 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام به شرح زیر است :

اتباع ایرانی جهت ورود به کشور ویتنام به ویزا نیاز دارند

این ویزا را باید قبل از مسافرت به این کشور از طریق سفارت خانه های کشور ویتنام تهیه نمایند .

جهت دریافت ویزا ویتنام نیاز به حضور شخص متقاضی در سفارت نیست ( مصاحبه و انگشت نگاری انجام نمی شود ) و آژانس های مسافرتی و شخصی که دارای وکالت نامه باشد می تواند اقدام به دریافت ویزا ویتنام برای شخص مسافر نماید .

آدرس و تلفن و وب سایت سفارت ویتنام در تهران :

خیابان ولیعصر، خ مقدس اردبیلی، خ پسیان، خ اکبری، خ مردانی، خ اردیبهشت شرقی، پلاک ۶

تلفن :22411670

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و کشور ویتنام می توانید به وب سایت سفارت ویتنام در تهران به نشانی اینترنتی :

www.vietnamembassy-iran.org مراجعه نمائید .

02634252774 – 09357584457

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا ویتنام :

 • دو عکس رنگی، زمینه سفید، ۶٫۴
 • شناسنامه
 •  کارت ملی
 • جواز کار – روزنامه رسمی – حکم کارگزینی – گواهی اشتغال به تحصیل
 •  پرینت سه ماهه حساب
 •  رزرو بلیت ویتنام ۱۰۰٪
 • رزرو هتل در ویتنام ۱۰۰٪

نکاتی در مورد ویزا ویتنام :

دارنده ویزا توریستی ویتنام، می تواند طبق مدت رزرو هتل در ویتنام، در کشور ویتنام بماند.

سفارت ویتنام برای مسافر، درخواست دعوتنامه از ویتنام می دهد.

دعوتنامه ویتنام باید به تایید اداره مهاجرت ویتنام در هانوی – اداره مهاجرت ویتنام در هوشی مینه سیتی برسد.

ویزا توریستی از زمان ورود به ویتنام دارای اعتبار 1 ماهه می باشد .

حداقل ۳ هفته فبل از سفر به ویتنام، درخواست روادید ویتنام دهید

قیمت و هزینه دریافت ویزا ویتنام :

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ویتنام تجاری با توریستی متفاوت است.

لذا شما برای آگاهی دقیق از مبلغ ویزا و مدارک مورد نیاز ( ویزا تجاری ویتنام ) از طریق راه های ارتباطی سایت به ما در تماس باشید.