اروپا (اروپا)

  • پایتخت: اروپا
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی: انگلیسی
  • شهرهای مهم: لندن،پاریس و ...
  • جمعیت: 743 میلیون نفر

آمدن فرد گرایی و فرهنگ دموکراتیک در آکشورهای اروپایی شده است.
فرهنگ اروپا
اروپا فرهنگ خاصی دارد، زبانی که در این قاره صحبت می شود به سه گروه طبقه بندی می شود: زبان های لاتین، زبان های ژرمنی و زبان های اسلاوی. و بقیه زبان ها به این سه گروه اصلی تعلق دارد، تعدادی زبان های دیگر هم در اروپا صحبت می شود. به جز اتریش و یوگوسلاوی همه کشورهای دیگر اروپا زبانی به نام کشور خود دارند، زبان رسمی اتریش آلمانی و زبان رسمی یوگوسلاوی زبان صربی- کرواتی است. مذهب اصلی این قاره مسیحیت است و سه نوع کلیسای مختلف در اروپا وجود دارد کلیساهای کاتولیک، پروتستان، و ارتودوکس شرقی. هر کشور برای خود غذاهای مخصوصی دارد و بعضی از غذاها هم در این کشورها مشابه هم است. غذاها به اروپای شرقی، غربی، جنوبی و شمالی تقسیم می شود که این تقسیم بندی بر اساس نقاط جغرافیایی انجام شده است.
اروپا
واقعیاتی جالب درباره اروپا
واتیکان سیتی تنها کشور جهان است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
در ۲۰ سال گذشته، با ثابت ماندن نرخ تولد و مرگ، جمعیت اروپا ثابت بوده است .
مثل ژاپن که سرزمین آفتاب تابان است نروژ در اروپا سرزمین آفتاب نیمه شب است.
در اروپا هیچ بیابانی وجود ندارد.
سه منطقه زمانی در اروپا وجود دارد: منطقه زمانی اروپای غربی، منطقه زمانی اروپای شرقی و منطقه زمانی اروپای مرکزی.
یکی از حقایق اروپا این است که ۱۲ کشور قاره اروپا در سال ۲۰۰۲ واحد پولی مشترک به نام یورو پیدا کردند که در سال ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹ و۲۰۱۱ کشورهای دیگری هم به زیر پرچم واحد پول یورو پیوستند.
مجسمه آزادی توسط فردی فرانسوی به نام فردریک بارتلدی طراحی شد و شخص فرانسوی دیگر به نان الکساندر گوستاو ایفل مجسمه آزادی را قبل از فرستادن به آمریکا ساخت.
تنها شهری که در دو قاره قرار دارد استانبول است که در تنگه بسفر قرار دارد و هم بخشی از قاره آسیا و هم بخشی از اروپا است به همین دلیل است که گاهی گفته می شود:«اگر می خواهی ناهارت را در اروپا بخوری و شامت را در آسیا، باید در استانبول باشی ».
نکته جالب درباره اروپا این است که سه کشور در اروپا وجود دارند که نام آن ها با I شروع می شود: ایسلند، ایتالیا و ایرلند.
ممکن است تعجب کنید اگربدانید که آلمان ۹ همسایه دارد: سوئیس، هلند، لهستان، دانمارک، فرانسه، لوگزامبورگ، اتریش، بلژیک و جمهموری چک.

نقشه گوگل