پکن

  • جمعیت: 22میلیون
  • پیش شماره تلفن: 10-86+
  • منطقه زمانی: UTC+08

پکن پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است. این شهر در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ میلیون نفر سکنه داشته‌است. پکن دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است. فرودگاه بین‌المللی پکن دومین فرودگاه شلوغ جهان از نظر ترافیک مسافران است.سابقه تاریخی شهر به حدود سه هزار سال پیش می‌رسد و در هشت قرن اخیر در اغلب دوره‌ها پایتخت چین بوده‌است. کمتر شهرهائی در دنیا وجود دارند که برای دوره‌ای طولانی پایتخت سیاسی و فرهنگی باشند،به همین جهت آثار تاریخی زیادی در شهر وجود دارد.پکن میزبان المپیک ۲۰۰۸ بوده،برای برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ هم انتخاب شده، به این ترتیب اولین شهری است که هم المپیک تابستانی و هم المپیک زمستانی را برگزار خواهد کرد.

 

 

نقشه گوگل

Beijing
9°
clear sky
humidity: 12%
wind: 4m/s WNW
H 1 • L -2
6°
Mon
8°
Tue
6°
Wed
6°
Thu
Weather from OpenWeatherMap

مختصری از تاریخ شهر پکن
شهر پکن دارای تاریخ دیرینه  و پر فراز و نشیبی می باشد. قدمت این شهر به بیش از ۳۰۰۰ سال پیش بر می گردد.  این شهر پایتخت سلسله های جین، یوان، مینگ و چینگ بوده و ۳۴ پادشاه دودمان های مختلف کشور چین بوده است. پس از تأسیس جمهوری خلق چین به ویژه پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز در بیش از ۳۰ سال گذشته، این شهر شاهد تغییرات بزرگی شده است. به طوری که ساختمان های مدرن احداث شده و تبادلات داخلی و بین المللی آن روز به روز گسترده تر شده و اکنون این شهر به یکی از شهرهای بزرگ بین المللی تبدیل شده است. در این شهر آثار تاریخی و سیمای مدرن باهم به خوبی تلفیق شده و گردشگران داخلی و خارجی زیادی به خود جلب کرده است. در سال های اخیر، این شهر سالانه چند میلیون جهانگرد خارجی و ده ها میلیون گردشگر داخلی را پذیرفته است.
اطلاعات ضروری شهر پکن در چین
زبان رسمی:  زبان ماندارین
واحد پول رسمی: یوان، هر یوان در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۶، ۷۸۰۰ ریال است.
نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز
پیش شماره شهری: ۸۶+
اختلاف ساعت: شهر پکن چهار ساعت و نیم از تهران جلوتر است.
فرودگاه های شهر پکن: فرودگاه بین‌المللی پکن، فرودگاه پکن نانیوان
آب و هوای شهر پکن
شرایط آب و هوای شهر پکن، با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، همواره بارانی است. در این شهر تابستان ها گرم و مرطوب بوده و زمستان ها سرد و خشک است. بهترین زمان برای سفر به پکن، ماه‌های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) است که مصادف با (پاییز طلایی) و زیبای این شهر می‌شود.  شهر پکن تابستان‌های بسیار گرم و طاقت‌فرسایی دارد و اما در این فصل میزبان خیل عظیمی از گردشگران است.