هوشی مین

  • جمعیت: ۸.۱ میلیون
  • پیش شماره تلفن: 0084
  • منطقه زمانی: UTC/GMT +7

هوشی مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در استان هوشی مین در جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است. این شهر در ساحل رود سایگون و در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی، پایتخت ویتنام واقع شده است. مساحت این شهر ۲۰۹۶ کیلومتر مربع است. این شهر به همراه شهر هانوی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای کشور ویتنام هستند. طبق آمار سال ۲۰۰۶ میلادی، جمعیت این شهر ۶،۴۲۴،۵۱۹ نفر بوده است. البته لازم به ذکر است که جمعیت شهر همراه حومه بیش از ۱۰ میلیون نفر است. این شهر دارای آب و هوای گرمسیری و به طور خاص یک آب و هوای مرطوب و خشک استوایی با رطوبت متوسط ۸۲-۷۸ درصد است. فصل بارانی، با میانگین بارش در حدود ۱۸۰۰ میلی متر (۷۱ اینچ) در سال (حدود ۱۵۰ روز بارانی در سال)، معمولا در ماه مه آغاز می‌شود و در اواخر ماه اکتبر به پایان می‌رسد. فصل خشک از دسامبر تا آوریل طول می‌کشد. میانگین دما نیز ۲۸ درجه سانتیگراد است.  سه دین رایج در این شهر عبارتند از: ماهایانای بودیسم، تائویسم و آیین کنفوسیوس. همچنین کاتولیک‌های رومی حدود ۱۰ درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند. اقلیت‌های دیگری که در این شهر زندگی می‌کنند عبارتند از: پروتستان، مسلمانان و هندوها. شهر هوشی مین مرکز و قلب تپنده اقتصادی کشور ویتنام است. اقتصاد شهر هوشی مین متشکل از صنایع مختلف اعم از معدن، غذاهای دریایی، کشاورزی و ساخت و ساز، گردشگری، صنعت و تجارت است. ۲۰.۲ درصد تولید ناخالص داخلی و ۲۷.۹ درصد تولیدات صنعتی ویتنام در این شهر انجام می‌پذیرد.  فرودگاه تان سون نهات که بزرگترین فرودگاه ویتنام است، در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر هوشی مین قرار گرفته است. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان موارد زیر را نام برد: خانه اپرای سایگون، تونل کوچی، موزه شهر هوشی مین، موزه هنرهای زیبا، کاخ استقلال و موزه بقایای جنگ

 

نقشه گوگل

Thanh pho Ho Chi Minh
26°
thunderstorm with light rain
humidity: 88%
wind: 6m/s SW
H 26 • L 22
31°
Tue
32°
Wed
31°
Thu
32°
Fri
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه دیدنی هو‌‌شی‌‌مین
۱- موزه یادگار جنگ:
در این موزه، جنگ را از زاویه‌ی ویتنام ها ببینید. موزه یادگار جنگ، نشان دهنده‌ی حوادث متعددی است که در طول ۳۰ سال جنگ، بر این کشور سایه انداخته است. در این موزه از اسلحه های به کار رفته در جنگ گرفته، تا تانک ها و جنگنده های هوایی و حتی تاکتیک های به کار رفته توسط دو طرف درگیر در طول جنگ، به معرض نمایش گذاشته شده است.
شاید بازدید از این موزه و آثار جنگ چندان برایتان خوشایند نباشد، اما این موزه از بهترین جاهایی است که تصویری واقعی و بی‌طرفانه از تاریخ ویتنام به شما می‌دهد.
۲-تونل کو چی (Cu Chi):
در طول جنگ، برای در امان ماندن از تعقیب های دشمن، ارتش وییِت کونگ (Viet Cong) شبکه‌ی گسترده ای از تونل های زیرزمینی را به منظور جابجایی در شهر به کار گرفت. در آن زمان، سربازها باید توانایی حضور طولانی مدت در محیط های بسیار کوچک را می‌داشتند. شما می‌توانید از داخل این تونل ها بازدید کنید؛ اگر کلاستروفوبیا یا تنگنا‌هراسی دارید، بهتر است این گزینه را از برنامه سفرتان حذف کنید.
۳-برج بیتِکسو‌(Bitexo):
برج ۲۶۲ متری بیتکسو، بلندترین برج هو‌‌شی‌‌مین است که عرشه‌ی آن بهترین منظره شهر را مقابل چشمانتان قرار می‌دهد. این برج که دو بخش اداری و توریستی آن از هم جدا هستند، در زمان غروب و طلوع آفتاب، بهترین منظره شهر را دارد و می‌توانید از عرشه‌ی آن، نقاط مختلف شهر از جمله رودخانه‌ی سونگ سایگون را تماشا کنید.
۴-کاخ اتحاد مجدد:
نماد ملی ویتنام، کاخ اتحاد مجدد یا کاخ استقلال، در زمان جنگ، محل اقامت رییس جمهوری ویتنام جنوبی بود.پس از برخورد تانک با دروازه های این کاخ بود که جنگ پایان یافت و به این طریق، کاخ استقلال محل پایان جنگ نیز به شمار آمد. این کاخ پس از جنگ بازسازی شد. در حال حاضر تورهایی برای آشنایی توریست ها با این نماد ملی برگزار می‌شود.بازدید از این کاخ در طول سفرتان به ویتنام، به شما کمک می کند تا با جنبه های دیگری از جنگ و نحوه ی مدیریت درگیری ها در آن، آشنا شوید.