ماماریس

  • جمعیت: 400 هزار نفر
  • پیش شماره تلفن: 0090
  • منطقه زمانی: 3 ساعت اختلاف ساعتی

مارماریس یکی از شهرهای زیبا و پر رفت و آمد ترکیه بوده و ترکیبی از زیبایی‌های طبیعی و حیرت‌انگیز برای زندگی است که در سواحل جنوب غربی مدیترانه‌ای ترکیه قرار دارد. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل تابستان است که در آن جمعیت مارماریس تقریبا به ۲۵۰ هزار نفر افزایش می‌یابد. مارماریس به خاطر زندگی شبانه‌اش شهرت خاصی داشته و گویا زندگی شبانه در آن بی پایان است. مناظر زیبا و طبیعی این شهر به همراه باشگاه‌ها و بارهای شبانه موجود در این شهر تمامی نداشته و هر کدام از آن‌ها می‌توانند خاطره‌ای فراموش نشدنی از سفر به مارماریس برایتان رقم بزنند. مارماریس شهری برای تمامی سنین بوده و یکی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه به حساب می‌آید که بعد از سفر به آن تمایلی به بازگشت از آنجا نخواهید داشت!

نقشه گوگل

سفر به مارماریس بسیار آسان بوده و به خصوص در فصل‌های شلوغ می‌توان با استفاده از پروازهای مختلف به این شهر سفر کرد. نزدیک‌ترین فرودگاه به مارماریس فرودگاه « دالامان – Dalaman » است که در فاصله تقریبا صد کیلومتری شهر مارماریس قرار داشته و تقریبا یک و نیم ساعت طول می‌کشد تا از این فرودگاه به مارماریس برسید. شما می‌توانید پس از رسیدن به فرودگاه دالامان، با استفاده از وسایل نقلیه موجود به راحتی به شهر مارماریس بروید. ولی اگر که مقصد اولیه شما در ترکیه شهر مارماریس نیست و قصد سفر به این شهر از شهرهای دیگر ترکیه را دارید، نیازی به نگرانی نیست. چرا که پروازهای متعددی از شهرهایی نظیر استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا به مارماریس وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به مارماریس بروید.
مارماریس آب و هوای گرم مدیترانه‌ای داشته و با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل بارانی شناخته می‌شود. در بین ماه‌های می و اکتبر نیز هیچ بارانی در این منطقه مشاهده نمی‌شود. تابستان‌های مارماریس گرم و خشک بوده و دمای هوا به خصوص در ماه‌های جولای و آگوست بسیار بالا است. در ماه اکتبر نیز هوای مارماریس نسبتا گرم ولی معتدل‌تر است و به همین دلیل بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند که در اوایل فصل پاییز به مارماریس سفر کنند. بنابراین در صورتی که درحال بستن چمدان‌های خود برای سفر به مارماریس هستید، نیازی به لباس‌های گرم نبوده و بهتر است که لباس‌های روشن و نازک به همراه داشته باشید.