بدروم

  • جمعیت: 33.000 نفر
  • پیش شماره تلفن: 0090
  • منطقه زمانی: 3 ساعت تا بدروم

بدروم یکی از شهرهای بندری و مهم ترکیه است که گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات خود به آن سفر می‌کنند.
ترکیه که از بالکان تا مرزهای سوریه، ایران و عراق کشده شده است، پل میان اروپا و آسیا محسوب می‌شود. منطقه دریای اژه ترکیه حاصلخیزترین منطقه کشور ترکیه به حساب آمده و پنبه، غلات، حبوبات، سبزیجات، دخانیات، زیتون، پرتقال، نارنگی، انگور، انجیر، لیمو و میوه‌های دیگری در آن کشت می‌شوند. از طرفی نیز این منطقه جذابیت‌ها و بناهای باستانی زیبایی دارد. شهر بندری بدروم نیز در این آب و هوای عالی و در بین این زیبایی‌ها قرار گرفته است.
بدروم یا بودروم (به ترکی استانبولی: Bodrum) یک شهر بندری زیبا و شگفت‌انگیز در جنوب شهر ازمیر و در ساحل دریایی اژه بوده و در ساحل جنوبی شبه جزیره بدروم قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود سی هزار نفر بوده و در منطقه‌ای از شهرستان باستانی «هالیکارناسوس» قرار گرفته است.
منطقه جغرافیایی شهر بدروم بسیار مناسب بوده و در گوشه جنوب غربی منطقه دریای اژه ترکیه واقع شده است. این موقعیت جغرافیایی باعث شده که شهر بندری بدروم جاذبه‌های زیبایی همانند خط ساحلی زیبا، آب و هوا بسیار عالی و مناظر زیبایی‌های طبیعی فراوانی داشته باشد.
بدروم منطقه‌ای با جمعیتی رنگارنگ و پر از شگفتی‌ها و مناسب برای گذراندن تعطیلات و رفع خستگی‌ها و شهر آزادی، خورشید، دریا و تاریخ است. هر نوع زندگی را می‌توان در بدروم یافت: افرادی که زندگی متوسط، آرام و صلح‌آمیزی دارند و افرادی که شکل زندگی دیوانه‌وار و شلوغی داردند. همه چیز در این شهر متفاوت به نظر می‌رسد: باران رنگ و بوی خاصی دارد و طلوع و غروب خورشید نیز نسبت به سایر نقاط جهان متفاوت است؛ وزش باد متفاوت بوده و عطر و بوی خاص خود را دارد؛ و در کل می‌توان گفت که بدروم شهری برای همه افراد و با هر نوع سلیقه‌ای مناسب است.دریای نور مرجع تور بدروم.

نقشه گوگل

بدروم امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری، هنر و سرگرمی ترکیه تبدیل شده و میزبان توریست‌های زیادی از سراسر جهان است. این شهر که زندگی مدرن و قدیمی در آن با هارمونی زیبایی ترکیب شده است، میزبانی مناسب برای همه افراد جامعه می‌باشد. زندگی شبانه نیز در شهر بدروم جریان داشته و ویژگی‌های خاص خود را دارد و بسیاری از مردم ترکیه بعد از زندگی شبانه استانبول، زندگی شبانه بدروم را بهترین می‌دانند.
با توجه به ساجلی بودن شهر بدروم، این شهر ساحل‌های زیبایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساحل‌های Ortakent، Yalikavak، Gumusluk و Bagla اشاره کرد. همه این ساحل‌ها به سادگی و توسط تاکسی‌ها و یا مینی‌بوس‌ها ( که در زبان ترکی dolmus خوانده می‌شود ) قابل دسترس هستند.