ازمیر

  • جمعیت: ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر
  • پیش شماره تلفن: 0090
  • منطقه زمانی: 3 ساعت اختلاف ساعتی

شهر ازمیر با وجود اینکه سومین کلان شهر ترکیه است، اغلب با توجه زیاد به آنکارا و استانبول در حاشیه باقی مانده است. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که ازمیر نمی تواند با استانبول به عنوان اولین مقصد گردشگری ترکیه رقابت کند، چون وقایع تاریخی ازمیر به اندازه استانبول یا قسطنطنیه سابق تاثیرگذار نبوده و اهمیت زیادی در تاریخ ترکیه ندارند اما از جنبه هایی دیگر ازمیر شهری بسیار زیبا و جذاب برای سفر است. اگر گردشگری هستید که هزینه ها برایتان مهمند، در فهرست مکان های گردشگری که در ترکیه می توانید بروید، شهر ازمیر به خاطر قیمت های پایین تر هتل ها و استراحتگاه هایش می تواند بهترین مکان باشد.دریای نور مرجع تور ازمیر.

نقشه گوگل

معرفی شهر ازمیر ترکیه
ازمیر شهری زیبا و هیجان انگیز است و دارای بخش های متعددی است. در این بخش ضمن معرفی کلی ازمیر به ذکر اطلاعات مفیدی در مورد آن پرداخته شده است.
درباره ازمیر
نام سابق ازمیر، ازمیرنا بود و درکتاب مقدس هم وقتی به یکی از هفت کلیسایی که آیات وحی در آن نازل شده است، اشاره می شود، از کلیسای شهری به اسم ازمیرنا، نام برده شده است. در حال حاضر بیشتر جمعیت ازمیر را ترک ها تشکیل می دهند، اما بومی های ازمیر با روی باز از سبک لباس پوشیدن، همینطور خوردن و نوشیدن و ساخت مراکز خرید مدرن با برند های غربی، استقبال کرده اند. استان ازمیر از شهر مرکز استان یعنی ازمیر و شهرهای کوچکتر ساحلی تشکیل شده است.

چگونه به ازمیر برویم

ازمیر ترکیه شهر بزرگی است، طبیعتا رفت و آمد به آن هم به خاطر فراوانی سیستم های حمل و نقل عمومی، کار راحتی می باشد. آسانترین راه رفتن به ازمیر، استفاده از پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی عدنان مندرز است که تا مرکز استان فقط 45 دقیقه با اتومبیل فاصله است. می توانید از اتوبوس برای رفتن به ازمیر استفاده کنید و مسیر های متعددی وجود دارند که به ازمیر می روند. استان ازمیر با شرکت های اتوبوس رانی بزرگی شامل پاموک کاله، کامیل کوک و مترو همکاری دارد و در ایستگاه و ترمینال اتوبوسرانی هر شهری که هستید می توانید با استفاده از شبکه های اتوبوسرانی که در سرتاسر کشورترکیه فعالیت دارند به شبه جزیره ازمیر بروید. دو ایستگاه قطار هم برای رفتن به ازمیر وجود دارد اما سعی کنید از آنها استفاده نکنید، چون هواپیما و اتوبوس راحت تر و فراوان ترند .
مراکز خرید ازمیر ترکیه

شهر ازمیر، 15 مرکز خرید دارد که ازمیان آنها مرکز خرید اوپتیموم، کلیپا پارک، فوروم بورنوا و آگورا گرانترین آنها می باشد. اهالی ازمیر و توریست ها ترجیح می دهند به جای این مراکز خرید گران، از ناحیه تجاری کمرالتی، خرید کنند که می توانند سوغاتی هم بخرند. بازار گیزلارگاشی هان که در داخل منطقه تاریخی کمرالتی قرار گرفته، یک جاذبه توریستی هم محسوب می شود و برندهای بین المللی را هم می توانید در فروشگاههای ناحیه آلساناک، پیدا کنید.
تفریحات شبانه و رستوران های ازمیر ترکیه

مناطق آلساناک، کارسیا و کوناک ازجمله مکان های پرطرفدار ازمیر برای رفتن به کلوپ ها و پارتی های شبانه هستند و کلوپ های ساحلی زیادی هم هستند که روزها مرکز تفریح و شبها به کلوپ های شبانه تبدیل می شوند و در همه این کلوپ های شبانه، جدیدترین موزیک های رقص غربی و ترکی را می توانید بشنوید.
بهترین مکان های اقامت در ازمیر ترکیه

مرکز استان ازمیر: میدان کوناک که قسمت اصلی مرکز شهر ازمیر به حساب می آید، بهترین مکان برای اقامت شما در ازمیر می تواند باشد که برج ساعت معروف ازمیر و بازار کمرالتی در این میدان، قرار دارند.

آلاکاتی: شهر آلاکاتی استان ازمیر تا دهه 1920، محل سکونت یونانی های ساکن ترکیه بود و بخاطر اینکه مکان محبوب و شناخته شده ای برای موج سواری است، شهرت بین المللی دارد و در طول تابستان، مدارس موج سواری آلاکاتی رونق زیادی دارند و در ماه آگوست با برگزاری فستیوال سالانه موج سواری و حضور طرفداران این ورزش از سرتاسر دنیا، هتل ها و اقامتگاهها بسیار شلوغ اند.

چشمه: با سفر کوتاهی از آلاکاتی به چشمه می رسید که یک اقامتگاه ساحلی محبوب و ایده آل برای گردشگران ثروتمند و اشخاص مهم است و حضور این اشخاص مهم، قیمت هتل ها را هم دگرگون می کند. اسم این شهر به این خاطر چشمه است که فواره ها و آبنماهایی از دوره عثمانی در همه جای شهر دیده می شوند.

فوکا: شهر فوکا یک تفریحگاه تابستانی دیگر برای ترک های ثروتمند است و به دو قسمت قدیمی و جدید تقسیم شده است. وجود گونه های مختلفی از گیاهان و جانوران در فوکا، دولت ترکیه را تشویق نمود تا تعداد زیادی از مناطق را در اینجا حفاظت شده اعلام کند.

شهرها و مناطق ذکر شده در بالا، همگی جزء مناطق معروف و شناخته شده ازمیر هستند. اگر شلوغی را دوست ندارید می توانید روستاها و شهرهای کوچکتری مثل سفیرحصار و دیکیلی را برای اقامت در استان ازمیر انتخاب کنید.